SONAPHONE Smart - měření velikosti netěsností a diagnostika strojů

Sonaphone_Smart

Typové označení
Sonaphone Smart

Rozsah použití
měření velikosti netěsností vzduchu/vakua
detekce a měření podcházení ventilů
diagnostika ložisek
kontrola elektrické izolace
komplexní průmyslová diagnostika


SONAPHONE Smart je navržen pro rychlou a komfortní práci při auditech systémů s tlakovým vzduchem, vakuem, a pro diagnostiku průmyslových technologií. Jednoduchost měření, přesnost a rychlá doba odezvy umožňuje široké spektrum použití, od detekce a lokalizace netěsností, po audit distribučních systémů tlakových médií s přesným měření velikosti netěsností a generování závěrečné zprávy. Výstupní data lze doplnit o fotografii místa úniku a textovou / hlasovou poznámka, což umožňuje univerzální použití naměřených dat.

Ultrazvuková diagnostika pomocí přístroje SONAPHONE Smart umožňuje při pravidelné inspekci motorů, čerpadel a převodovek zvýšit spolehlivost výrobní technologie a předejít potenciálním ztrátám. Akustický signál vznikající při proudění kapalin nebo plynů umožňuje jednoduše kontrolovat těsnost ventilů, šoupátek a odvaděčů parního kondenzátu. V beztlakých systémech lze volitelně použít ultrazvukový vysílač SONAPHONE T a kontrolovat tak těsnost oken, dveří, kabin a dalších zařízení s minimálními provozními náklady.

Ultrazvukový signál prozrazující opotřebení různých strojních součástek lze v přístroji SONAPHONE Smart zaznamenat a následně přenést data do PC pomocí USB rozhraní. Všechna měření, pravidelné kontroly a nestandardní události mohou být jednoduše archivovány v podobě tabulek a grafů a použity v prediktivní údržbě.
Kontaktní ultrazvuková sonda má integrovaný snímač teploty, součástí záznamu ultrazvuku tak je i informace o povrchové teplotě měřených součástí. SONAPHONE Smart má přehledný 5´´ displej, na kterém se zobrazují všechny naměřené hodnoty a dále spektrogram celého ultrazvukového pásma. To je obzvlášť vhodné pro prediktivní údržbu.


Leták SONAPHONE Smart

Poslat poptávku na SONAPHONE Smart

čeština cz English en